Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği

Gülüş Tasarımı
Gülüş tasarımı, hekimlik ve sanatın birlikte uygulanarak, yüze özel ideal gülüşü sağlayabilmektir.

Gülüş tasarımı, yüze özel ideal ve sağlıklı dişlere sahip olabilmeyi sağlayabilme sanatıdır.

Estetik diş hekimliğinin sağladığı bir çok tedavi yöntemleri ile gerçekleştirilebilen bir tedavi ye estetik katan yöntemdir. Diş beyazlatma, porselen lamine diş kaplama, zirkonyum diş kaplama, bonding uygulama, implant diş tedavisi, estetik dolgular, pembe estetik yani diş eti estetiği ve ortodonti diş tedavi yöntemlerinin her biri estetik diş hekimliğinde uygulanan gülüş tasarımı tedavileridir. İdeal gülüşe kavuşmak bu tedaviler ile gerçekleşebilir.

Gülüş tasarımı sanat ve beceri bilgisine sahip bir diş hekimi tarafından uygulanması size uzun yıllar temsil edecek mutlu gülüşlere kavuşturur. Gülüş tasarımında en önemli unsur kişinin yüz hattı, cinsiyeti, yaşı ve karakteristilik özellikleri ile bir araya getirerek uygun olan tasarımı ortaya çıkartmaktır.

Sağlıklı dişler, sindirim, konuşma ve estetik gülüş bu fonksiyonların doğru teknikler ile icra edilmesi sağlıklı sonuçları sağlamaktadır. 

Gülüş tasarımı yaptırmadan once diş hekimi detaylı bir tomografi ile diş, çene ve ağız içi 3 boyutlu ölçümleri göz önünde bulundurarak tedavi yöntemi hakkında nasıl bir yol izlenmesi gerektiği ile ilgili bilgi verir. Eğer hastanın eski dolguları, çürük veya diş eti problemleri var ise öncelikle bu tedavileri yani ağız içi sağlığını yerine getirdikten sonra estetik olacak bölgeleri sonraki aşamalarda devam ettirir. Ağız içi sağlığı tamamlanınca, estetik gülüşe sahip olabileceğiniz diğer tedavilerde yapıldıktan sonra artık özgürce gülebilirsiniz. 

Estetik gülüş tasarımı, her kişiye aynı yöntem ve tarzda uygulama yapılmaz. Kişinin yüzüne ve ağız yapısına göre değişiklik göstermektedir. Kişinin sağlıklı dişleri ve diş etleri var ise sadece görüntü olarak çapraşıklıklarından dolayı kaygılı ise ortodonti tedavi seçenekleri ile gülüş tasarımı uygulanır. Yada hastanın eksik dişleri söz konusu ise implant diş tedavisi ile gülüşündeki eksikler tamamlanarak gerçekleştirilir.