Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği

Estetik Diş Hekimliği

Estetik Diş Hekimliği

Estetik diş hekimliğini ağız yapısındaki doğuştan veya sonradan oluşan ortodontik problemler, çenesel uyumsuzluklar, dişlerdeki çapraşıklık ve çeşitli dişsel bozukluğun tedavi edilmesi.

Estetik diş hekimliği, ağız yapısındaki ortodontik diş çapraşıklıklarının, çene uyumsuzluğunun, renk bozukluklarının, diş boyutlarının oransızlığı ve kişilerin estetik kaygıları gibi bir çok sebepten dolayı uygulanan bir tedavi yöntemidir.

Bir çok kişinin mükemmel gülüşe sahip olma isteği estetik kaygılardan oluşmaktadır. Bir çok hastanın fonsksiyonel sorunlarla beraber estetik olarak, dişlerdeki boyut farkı (uzun veya kısa oluşu), dişteki çapraşıklıklar, diş renginin farklılığı, diş diziliminin ağız formu ile olan orantısızlığı, eksik dişlerin oluşu gibi bir çok sebepten dolayı estetik diş hekimliği yöntemlerini tercih etmektedir.

 

Estetik Diş Hekimliği Tedavi Süreci ve Uygulanması Nasıl Olur?

Estetik diş tedavisine başlamadan once hastanın genel ağız içi muayenesi yapılarak ağız ve diş değerlendirilmesi diş hekimi tarafından yapılır. Öncelikle hastanın tüm ağız içi panoramik röntgeni alınmasıyla nasıl bir tedavi yöntemi uygulanması gerektiğine dair nasıl bir yol izlenmesine karar verilir.

Model uygulaması yapılarak kişinin yüz, gülüş, profil ve ağız içi resimleri yardımı ile tedavi belirlenir.

Diş etlerinin, üst-alt çene duruşları, diş dizilimlerinin oranları, gerekli dolgu ve eksik dişler var ise sorunlu olan bölgelerin belirlenerek model üzerinden yapılması gerekli görülen tüm tedavi uygulamaları hakkında diş hekimi hastaya bilgi vererek planlama aşamasına geçer.

Estetik gülüş tedavisi öncesi hastaya benzer sıkıntıları yaşamış ve tedavi olmuş olan farklı hastaların öncesi sonrası görüntüleri gösterilerek elde edilen sonuçlar sunulur. Hasta laboratuvar ortamında hazırlanan modeller ile tasarlanacak gülüşünü görme imkanı bulur. Tedavi sonrasında nasıl bir gülüşe sahip olacağı ile ilgili bilgilenmiş olur. 

Estetik Diş Hekimliğinde yapılan Tedaviler Nelerdir?

Estetik diş hekimliği tedavisi içeriğinde ortodonti, diş beyazlatma, Full Porselen Dişler, Zirkonyum dişler, Laminate veneer, Porselen Lamina dişler, Estetik dolgular, inley-Onley diş restorasyonları ve implant diş tedavileri uygulanmaktadır.

Tedavi planlamasında diş hekimi yapılacak uygulamaları olması gerektiği sıralama içerisinde gerçekleştirerek estetik gülüş tasarımınıza ve sağlıklı dişlere sahip olmanızı sağlayacaktır.